Online Eğitim Nedir?

Son 20 yılda internet ve bilgisayar teknolojilerinde yaşanan gelişmeler, insan hayatının pek çok alanını olumlu yönde etkiledi. Doğru kullanıldığı taktirde sektörlere itici güç sağlayan internetin sağlamış olduğu bu olanaktan en başarılı şekilde yararlanan alanlardan biri de eğitim alanıdır. Oley Eğitim bu olanakları öğrencilerimize en kaliteli ve ideal şekilde sunmaktadır.  Her geçen yıl adını daha net bir şekilde duyurmayı başaran online eğitim kavramı, eğitim faaliyetlerinin tamamen dijital ortamda gerçekleştirilmesini ifade etmektedir. Çevrimiçi eğitim olarak da adlandırılan bu yeni eğitim pratiğinin, gelecek yıllarda büyük ölçüde geleneksel eğitim anlayışını ve uygulamalarını saf dışı bırakacağı, eğitim çevrelerinde yaygın olarak tartışılmaktadır.

 

Oley Eğitimin Sağladığı Olanaklar

Online eğitimin, binlerce yıllık geleneksel eğitim anlayışına alternatif olarak ortaya çıkmasının temelinde, sağlamış olduğu avantajlar yer almaktadır. Bu avantajlardan bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Online eğitim, eğitimin dört duvar arasında sıkışıp kalmasına karşı yeni bir soluk getirmiştir. İnternetin bulunduğu her ortamda kolaylıkla eğitime erişebilmek mümkün olmuştur.
  • Çevrimiçi eğitim, fiziki eğitime oranla çok daha düşük maliyetlidir. Fiziki olarak bir eğitim kurumuna ya da okula gitmek için harcanacak ulaşım ücretleri, kırtasiye ücretleri ve okul içi harcamalar üst üste konulduğunda oldukça büyük bir maliyet ortaya çıkmaktadır.
  • Online eğitimin sağlamış olduğu bir diğer olanak da eğitimin mekândan olduğu gibi, zamandan da bağımsız hale gelmesidir. Eğitim alabilmek için sabah erken saatte kalkmak ya da yaşam düzenini eğitim saatlerine göre ayarlama gibi istenmeyen durumlar ortadan kalkmıştır.
  • Online eğitim sayesinde bir konunun defalarca tekrar edilmesi ya da daha sonra canlı olarak tekrar edilmesi de olanaklıdır. Fiziki eğitimde öğretmen anlaşılmayan bir konuyu en fazla birkaç kez anlatabilir. Online eğitimde ise bunun herhangi bir sınırı yoktur. Üstelik ders bir defa kayıt altına alındıktan sonra internetin olmadığı ortamlarda da eğitime erişim olanağı vardır.
  • Çevrimiçi eğitimde, eğitimin yoğunluğu eğitim alan kişi veya eğitim koçu tarafından en uygun şekilde düzenlenebilmektedir. Bu sayede öğrenciler, zamanlarını en etkili şekilde değerlendirip olumlu yönde kullanabilmektedirler.

 

Online Eğitim Kurumu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Online eğitimin sağlamış olduğu bu olanaklardan yararlanabilmek için iyi bir online eğitim kurumu seçimi yapmak hayati derecede önemlidir. Kaliteli bir eğitim kurumunda her şeyden önce alanında uzman öğretmenlerin bulunmasına özen gösterilmelidir. Eğitmenlerin, eğitim verdikleri alanda uzman olmaları, online eğitimin verimliliği açısından gereklidir. Bir diğer husus da online eğitim için kullanılan materyallerin kaliteli olmasıdır. Eğitim videolarında ses ve görüntü kalitesinin istenilen düzeyde olmaması, öğrencilerin öğrenme performanslarını olumsuz yönde etkileyen bir faktördür. Oley Eğitim altyapısı, fiber internet bağlantısıyla en kaliteli ses ve görüntüyle hizmet vermektedir. Ayrıca öğrencilerin aldıkları eğitimleri ödevler ile pekiştirmeleri için düzenli bir ödev sistemine sahip olmaları ve öğrencilere her zaman destek olmaya hazır eğitmenlerin ve eğitim koçlarının bulunması da dikkate değer diğer hususlardır. Oley Eğitim’in sahip olduğu online ödev ve ödev kontrol sistemi öğrencilerimizin konuyu en iyi şekilde pekiştirmesini hedefler.  

 

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Dijitalleşmenin eğitim alanına sağlamış olduğu olanaklardan en iyi şekilde yararlanan ve bu olanakları online eğitim almak isteyen öğrencilerin hizmetine sunan Oley Eğitim; ortaokul, lise ve üniversite hazırlık alanlarında zengin online eğitimler sağlamaktadır. Bir yandan canlı okul dersleri ile öğrencilerin ihtiyaç duydukları temel eğitimleri sağlayan; diğer yandan ödevler ve deneme sınavları ile sürekli olarak bu kazanımları pekiştiren kurumumuz, öğrencilerine ev ortamında huzurlu bir eğitim alma şansı tanımaktadır. Ayrıca kurumumuz, öğrencilerin desteğe ihtiyaç duydukları her anda kendileri için belirlenmiş olan eğitim koçları ile irtibata geçerek sorunlarını çözmelerini mümkün kılmaktadır. Deneyimli eğitmenler tarafından, kaliteli görsel içerikler ve ekipmanlar kullanılarak hazırlanmış olan eğitimlerimiz, kaydedilerek daha sonra izlenebilmektedir. Siz de çocuğunuzun bu güven ve kalite ortamı içerisinde eğitim almasını istiyorsanız internet sitemiz üzerinden ya da internet sitemizde bulunan telefon numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.